Autor:
lako 6 osoba
90 min
14074
Dodaj u listu
Pizza rolat

Sastojci

Potrebno je:

  • 300 g parizera
  • 200 g sitnog slanog sira
  • 200 g šampinjona
  • 1 pakovanje tost sira
  • 200 g kečapa
  • 1 kašika origana
  • 500 g tankih kora za pitu

Za premazivanje:

  • 2 jajeta
  • 2 čaše pavlake
  • malo soli

Priprema

  1. Parizer izrendati, šampinjone iseckati.
  2. Umutiti viljuškom jaja i dodati pavlaku i malo origana.
  3. Na radnoj površini staviti dve kore, jednu preko druge pa staviti malo fila i premazati celu koru. Na fil staviti drugu koru. Na nju poredjati izrendanu salamu, pa poprskati kečapom i posuti malo origanom. Zatim preklopiti još jednom korom pa na nju poredjati isecene šampinjone. Još jedna kora odgore i nju premazati sirom. Na sledeću koru poslagati tost sir po dužini. Poprskati kečapom pa prekriti drugom korom i tako sve dok ima materijala.
  4. Kore urolati i spustiti u podmazani pleh. Od gore premazati filom od sira i jaja koji se na početku stavlja na prvu koru i staviti u rernu zagrejanu na 200C da se peče dok ne porumeni.
Savet

Ja ovaj rolat pripremim i ostavim par sati da odstoji da se svi sastojci lepo sjedine s korama, pa tek onda pečem ali se može peći i odmah nakon pripreme. Svakako je divan rolat :)

Isprobao sam

    Postavite komentar

    Dodajte komentarX

    Komentari

    • jasmina kolic jokic
      EXTRAAAAAAA JE smile smile smile
    • Ivana Antić
      Odlican je! Pravim cesto i zahvalan je za razna sitna slavlja!
    • Paulina Suda
      wink Oh da,nista bez saveta ohh Hvala
    • vesna milojević
      odlično je wink a i savet da odstoji pita je OK smilesmilesmile
    • Slavica
      Super je grin