Oprane i očišćene višnje izblendirati u kašu. U višnje dodati 4 kašike šećera pomešane sa džem-fixom i staviti na jaču vatru da se kuva, uz stalno mešanje. Kada smesa provri i pošto vri 2-3 minuta dodati ostatak šećera i mešati 1-2 minuta da se sav šećer otopi. Skloniti s ringle i mešati još nekoliko minuta.
Vruć džem sipati u zagrejane sterilisane tegle. Sipati do vrha, zatvoriti metalnim zatvaračem sa navojem, okrenuti naopako i u tom položaju ostaviti da stoje 5 minuta. Od navedene količine voća dobila sam 3 velike i jednu manju teglu.
Komentari